Burger roślinny - jak go przyrządzić?

Trudno znaleźć osobę, która choć raz w życiu nie spróbowała burgera. Taką potrawę można jednak przygotować na kilka różnych sposobów, a jednym z nich jest burger roślinny. To doskonała alternatywa dla burgera przygotowywanego z mięsa, który gości w wielu polskich domach oraz na spotkaniach przy grillu. Jak przyrządzić takiego burgera i jakie są jego najmocniejsze strony?


Obraz autorstwa Freepik


Burger roślinny - co będzie potrzebne?


Burger roślinny ma obecnie bardzo szerokie grono zwolenników, a to głównie za sprawą tego, iż jest idealną odskocznią od nadmiaru mięsa, a jednocześnie zasmakuje osobom w każdym wieku. Docenią go dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Jak widać taki burger jest jak najbardziej uniwersalny, ale też lekki.

Co będzie potrzebne do jego przygotowania? 
Przede wszystkim bułka, oliwa, ulubione warzywa i przyprawy, sos oraz zamiennik mięsa. W tym przypadku sprawdzi się produkt Burger roślinny od Garden Gourmet na białku roślinnym, który jest prosty w przygotowaniu, smaczny, aromatyczny i zapewnia takie same wrażenia, jak w przypadku jedzenia burgera z dodatkiem mięsa. 

Burger roślinny składający się z powyższych składników przyrządza się następująco:
  • bułkę należy grillować lub podpiec przez około 30 sekund,
  • na jednej połówce bułki umieszcza się przygotowany sos (np. czosnkowy, paprykowy, ziołowy lub buraczany),
  • później pozostaje ułożyć grillowane lub podpieczone warzywa (cebula, papryka, pieczarki + świeży pomidor),
  • na samym końcu kładzie się zamiennik mięsa, a więc np. Garden Gourmet Sensational Burger, który wystarczy smażyć na patelni przez około 10 minut, umieścić na grillu na 12 minut lub też podpiec w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 11 minut. Całość przykrywa się drugą połówką bułki.
Tak przygotowany burger roślinny z całą pewnością zagości w polskich domach i mieszkaniach przynajmniej kilka razy w miesiącu. Można go przygotowywać dla siebie, dla własnej rodziny czy też dla zaproszonych gości.


Burger roślinny - dlaczego warto na niego stawiać? Największe zalety


Burger roślinny niesie za sobą wiele różnych zalet. Wystarczy wspomnieć o tym, że jest idealną odskocznią od tradycyjnego mięsa, które w wielu przypadkach jest spożywane w nadmiarze i warto byłoby zrobić sobie od niego choć krótką przerwę. Burger roślinny daje taką możliwość, a jednocześnie pozwala na wypróbowanie fleksitarianizmu. Tym samym ogranicza się spożywanie mięsa i zwiększa się spożywanie warzyw (każdy wybiera dla siebie te, które lubi). Roślinne potrawy są nie tylko smaczne i lekkie, ale też poprawiają samopoczucie, np. późnym wieczorem, gdy nie będą zalegać na żołądku. 

Burger roślinny to również gwarancja przejścia na zróżnicowaną dietę, która nie będzie się opierać wyłącznie na mięsie i tłustych składnikach. W ten sposób można sobie zapewnić odpowiedni balans żywieniowy i poeksperymentować ze smakami. Kto choć raz spróbuje go w swojej kuchni, z pewnością będzie chciał go przygotowywać znacznie częściej.



* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny