Zdrowe przekąski – małe kroki do zdrowej diety

Co najbardziej nas gubi, gdy próbujemy jeść zdrowo? Można śmiało postawić tezę, że dwie rzeczy: niezdrowe przekąski i wysoko przetworzone produkty. Nie musisz jednak zupełnie unikać przekąsek czy ulubionych potraw – wystarczy, że wybierzesz zdrowsze zamienniki. Zobacz, jak poprawić swoje nawyki żywieniowe.Trzeba powiedzieć otwarcie: jesteśmy podatni na cukier. Ludzki mózg go potrzebuje, więc domaga się go w diecie. Dochodzą do tego utrwalane od dzieciństwa złe nawyki żywieniowe czy wcale nie tak rzadkie zaburzenia odżywiania – i już mamy prosty przepis na nadużywanie cukru. Przekąski traktujemy jako nieodzowny element wielu aktywności, słodycze czy chipsy – jako nagrodę lub sposób na pocieszenie po trudnym dniu. Czy można czerpać z życia przyjemność, zamieniając czekoladę na suszone śliwki, a chrupki na orzechy? Sprawdź!


Zdrowe słodkości – suszone owoce niesiarkowane

Sklepowe półki uginają się od słodyczy. Na pierwszym miejscu składu większości z nich znajduje się cukier. Istnieje też spora grupa słodyczy mających udawać zdrowe przekąski – z wielkim napisem “bez dodatku cukru” na przodzie etykiety. Etykietę jednak wystarczy odwrócić, by odkryć, co kryje się za słodkim smakiem – najczęściej jest to po prostu niezdrowy syrop glukozowo-fruktozowy lub jeden z syntetycznych słodzików.


Teoretycznie wystarczy skierować swoje kroki ku regałom ze zdrowymi przekąskami, takimi jak suszone śliwki, rodzynki, orzechy czy nasiona. Niestety nawet w składach tych z pozoru naturalnych produktów kryje się wiele niespodzianek. Tu również możemy znaleźć cukier; dostępne w marketach i dyskontach owoce suszone są ponadto siarkowane. Poddaje się je temu procesowi w celu zabezpieczenia przed pleśnią oraz zachowania ładnego koloru – spożywanie siarkowanych owoców może jednak prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak nudności, bóle głowy czy symptomy astmy.
Na szczęście istnieją źródła zdrowych niesiarkowanych owoców – śliwki suszone w Go4taste.pl, podobnie jak inne suszone owoce w ofercie tego sklepu internetowego, nie są poddawane działaniu dwutlenku siarki ani w żaden sposób dosładzane. Warto więc wprowadzić je do diety – nie tylko zastąpią przekąski, z którymi trudno nam się rozstać, ale również wpłyną pozytywnie na pracę układu pokarmowego.


Herbata z hibiskusa – dlaczego warto ją pić? Dowiedz się więcej.


Przekąski do chrupania w zdrowej wersji

No dobrze, ale co chrupać podczas wieczornego seansu filmowego? Cóż, najlepiej… nic. Tyle, jeśli chodzi o zdrowie i chęć budowania zdrowych nawyków – połączenie ekranu i jedzenia nie jest zbyt fortunne. Wiemy jednak, że wieczorne przekąski do filmu czy podczas spotkania ze znajomymi są po prostu smaczne i ich chrupanie daje nam przyjemność – dlatego w pierwszym kroku spróbujmy zamienić je na coś zdrowszego niż chipsy i paluszki: jako słona przekąska świetnie sprawdzi się odsączona z zalewy ciecierzyca upieczona z ulubionymi przyprawami, miseczka ulubionych orzechów i pestek albo pyszna sałatka podana z tłoczonym na zimno olejem z pestek dyni.

Spróbuj zamienić niezdrowe przekąski na te, które będą służyły Twojemu organizmowi – znajdziesz je w sklepie Go4taste.pl.* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny