Cytrynówka z pomarańczami

Nalewka cytrynowa robi furorę nie tylko w moim domu... wszyscy dookoła - rodzina, znajomi i przyjaciele, po spróbowaniu jej, rozpoczęli produkcję w swoich domach 😉 Gdy idziemy w odwiedziny do kogoś lub jedziemy do domu rodzinnego, np. na święta, to już wiemy, że bez cytrynówki nie mamy co się pokazywać. A na blogu jest to nadal najpopularniejszy wpis ze wszystkich! 
Tak więc, razem z moim mężem postanowiliśmy poeksperymentować i lekko urozmaicić smak cytrynówki, dodając do niej pomarańcze  🍊🍊🍊 Kwaśny smak oraz goryczka pochodząca od cytryn przełamuje się z lekką nutą słodyczy pochodzącą od pomarańczy. Dodatek pomarańczy w żadnej sposób nie psuje smaku tej nalewki, a wręcz przeciwnie, nadaje jej dodatkowego aromatu, który przykrywa moc spirytusu. Nalewka zyskuje też mocniejszy kolor.
Polecam spróbować obie wersje, bo są do siebie bardzo podobne i wybrać swoją. Ja wybieram tę z pomarańczami, bo wydaje mi się mniej wytrawna i z tego powodu bardziej kobieca 😉  

P.S. Więcej sprawdzonych przepisów na nalewki w e-booku ⇨ Najlepsze Domowe Nalewki


Składniki:
 • 1 kg cytryn
 • 1 kg pomarańczy
 • 500 g miodu wielokwiatowego
 • 1 łyżka cukru
 • 1 l spirytusu
 • 1 l wody

Wykonanie:

Cytryny oraz pomarańcze myjemy w ciepłej wodzie, przekrawamy na pół, wrzucamy do dużego słoika i zalewamy spirytusem. Odstawiamy na 2-3 doby. Po tym czasie, wyciągamy owoce ze spirytusu i wyciskamy z nich sok. Wyciśnięty sok wlewamy do spirytusu.
Zagotowujemy litr wody i studzimy ją do temp. nie większej niż 40 stopni. W wodzie rozpuszczamy cukier oraz miód i mieszamy ze spirytusem. Na końcu przelewamy przez sitko i rozlewamy do butelek. Najlepsza jest schłodzona, po 2-4 tyg.


Komentarze

 1. Mój ojciec zawsze taką robił, pyszna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiłem jak było w przepisie i muszę powiedzieć ze wyszło super !!! Zrobiło furorę

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wyciskamy sok z owoców ze skórką???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wciskamy sok po wyciągnięciu owoców ze słoika i nie obieramy ich ze skórki

   Usuń
 4. Czy wyciskamy sok razem ze skórką?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry wieczór, ile wychodzi ml tej nalewki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dokładnie nie pamiętam, ale coś ponad 3 litry 😉

   Usuń
 6. Dziękuję! Będę robił na Święta ☺️

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny