Zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu – czy jest możliwe?

Nie masz czasu na zakupy, a jednocześnie chcesz jeść zdrowo i zyskać więcej czasu dla siebie? To naprawdę jest możliwe i to bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Przekonaj się, jak jeść zdrowo bez wychodzenia z domu.
Jak jeść zdrowo bez wychodzenia z domu?


Do dyspozycji masz kilka opcji, które pozwolą Ci jeść zdrowo bez wychodzenia z domu. To idealna opcja dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi lub po prostu dla osób, które nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach w sklepie i w korkach. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy kilka sposobów, na to, jak jeść zdrowo bez wychodzenia z domu.

  • Kupowanie produktów spożywczych przez Internet – szczególnie w dużych miastach coraz więcej sklepów oferuje możliwość zamawiania produktów spożywczych online. Zakupy są dostarczane prosto pod drzwi. Pozwala to zaoszczędzić czas i wybrać produkty, z których wyczarujesz pyszne i zdrowe jedzenie.
  • Zamówienie gotowych posiłków z restauracji – oczywiście możesz też skorzystać z aplikacji Pyszne.pl, Uber Eats czy Glovo i zamówić gotowe jedzenie z ulubionej restauracji ze zdrową żywnością. W aplikacji mobilnej sprawdzisz skład posiłków, a w razie konieczności możesz zadzwonić, żeby poznać ich makro. Okazjonalnie to dobra opcja, ale w dłuższej perspektywie czasowej to drogie rozwiązanie.
  • Wekowanie i zamrażanie posiłków na „czarną godzinę” – wiosną, latem lub wczesną jesienią poświęć odrobinę swojego czasu na przyrządzenie pysznych zapasów. Mogą to być sosy do makaronów, gulasze warzywne lub aromatyczne zupy. W przyszłości chętni zjesz ten awaryjny, a do tego zdrowy posiłek.

Możesz też zdecydować się na zakup diety pudełkowej. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat tego rozwiązania.


Dieta pudełkowa jako sposób na zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu


Coraz częściej wybierana jest dieta pudełkowa jak np. https://www.zdrowycatering.pl/tani-catering-dietetyczny/rzeszow/. Przede wszystkim ze względu na niską cenę, dobry smak oraz dostępność w wielu miastach – nie tylko w Rzeszowie, ale też w Warszawie, Krakowie, Poznaniu itp. Kluczowe znaczenie ma jednak to, że dieta pudełkowa jest odpowiednio zbilansowana i dopasowana do dobowego zapotrzebowania kalorycznego. Dlatego na catering dietetyczny najczęściej decydują się osoby, które nie chcą rezygnować ze zdrowego jedzenia nawet wtedy, gdy nie mają czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków.


Jakie zalety ma dieta pudełkowa?


Zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa to faktycznie dobry sposób na zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu? Spójrzmy zatem na zalety najczęściej wymieniane zalety cateringu dietetycznego.

  • Prawidłowe zbilansowanie posiłków – większość cateringów dietetycznych współpracuje z dietetykami, aby oferowane posiłki były prawidłowo zbilansowane. Dzięki temu zjadasz odpowiednią ilość warzyw, owoców, białka, węglowodanów i tłuszczów, a to podstawa zdrowej diety.
  • Różnorodność posiłków – każdego dnia serwowane są inne posiłki, aby zdrowa dieta nie była monotonna. Poznajesz też inne smaki i potrawy, które później możesz odtworzyć.
  • Odpowiednia porcja jedzenia – wiele osób ma problem, z tym że je nieodpowiednią ilość kalorii, która nie jest dostosowana do ich stylu życia. Przez to pojawiają się problemy z niekontrolowanym przybieraniem na wadze. Zamawiając dietę pudełkową, sam decydujesz o tym, jaką kaloryczność mają mieć posiłki.

Kto wybiera zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu?


Istnieje całkiem sporo grup, którym zależy na zdrowym odżywianiu, a także na wygodzie i oszczędności czasu. Zazwyczaj powodami są stan zdrowia, niewielka ilość czasu wolnego lub szybkie tempo życia. Przekonajmy się, kto powinien zdecydować się na dietę pudełkową, wekowanie lub na inny sposób na zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu.


Seniorzy


Seniorzy, którzy mieszkają sami lub mają problemy z poruszaniem się, mogą mieć spore trudności z robieniem regularnych zakupów spożywczych. Przez to zazwyczaj po prostu nie jedzą tyle, ile powinni lub decydują się na jedzenie gotowych posiłków. Dla tej grupy dedykowana dieta pudełkowa to najwygodniejsze rozwiązanie, bo jedzenie jest dostarczane prosto pod drzwi. Jednocześnie seniorzy nie muszą samodzielnie przyrządzać posiłków.


Osoby zapracowane


Osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia bardzo często nie mają czasu na robienie zakupów spożywczych i gotowanie, a w konsekwencji żywią się wysokoprzetworzonym jedzeniem. Wpływa to negatywnie na ich zdrowie, produktywność oraz wygląd. Dlatego dla nich najlepszym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa lub robienie zakupów online i przyrządzanie w weekend posiłków na cały tydzień. Dzięki temu zaoszczędzają czas w trakcie tygodnia i nie zrezygnują ze zdrowego odżywiania.

Rodziny z dziećmi


Dopasowanie posiłków do potrzeb wszystkich członków rodziny jest trudne. Szczególnie gdy konieczne jest ograniczenie laktozy, cukru lub glutenu. Wtedy samodzielne przyrządzanie jedzenia staje się jeszcze bardziej czasochłonne i drogie. Dlatego rodziny z dziećmi coraz częściej decydują się na catering dietetyczny np. w momencie najbardziej wzmożonej pracy lub gdy dzieci są chore.


* Artykuł sponsorowany/ Wpis zewnętrzny 

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny