Sezon na grilla, ale inaczej - najlepsze paleniska ogrodowe

Wiosna za pasem, co oznacza, że już wkrótce na dobre rozpoczniemy sezon grillowy, którego punktem kulminacyjnym są spotkania majówkowe z przyjaciółmi i rodziną. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu przy okazja zajadając grillowane potrawy oraz cieszyć się letnią aurą. 

Mimo dostępu ogromnych ilości grilli różnego rodzaju, coraz więcej z nas szuka ciekawej alternatywy, która nie tylko pozwoli na przyrządzenie ulubionych potraw, ale też będzie stanowić dodatek dekoracyjny w naszym ogrodzie. Taką alternatywą może być szalenie modne palenisko ogrodowe. Co to takiego i czy warto zdecydować się na zakup tego urządzenia?
Palenisko ogrodowe z wyglądu przypomina duży garnek, a zrobione jest najczęściej ze stali nierdzewnej emaliowanej. Na jego dnie możemy rozłożyć drewno opałowe, a na ruszcie grillować ulubione potrawy, które nabiorą aromatu prawdziwego ognia. Możemy również zdjąć ruszt i korzystać z żywego ognia smażąc np. kiełbaski na patykach, czego nie zrobimy mając do dyspozycji klasyczny grill ogrodowy.


Zastosowanie paleniska ogrodowego


Jak wspomnieliśmy wyżej, palenisko ogrodowe to świetny zamiennik grilla, który dodatkowo może służyć jako bezpieczne “ognisko”. Jednak funkcja przyrządzania potraw to nie jedyne zastosowanie paleniska, które z powodzeniem może posłużyć jako forma dodatkowego oświetlenia w ogrodzie. Ogień z paleniska może być naprawdę spory, a więc ilość światła spokojnie wystarczy, by zapewnić przyjemny klimat na spotkaniu paru osób. 

Co więcej, ogień odstrasza owady oraz zapewnia spore źródło ciepła. Szczególnie wiosną i wczesnym latem, gdy wieczory potrafią zaskoczyć nas niską temperaturą dodatkowy, “naturalny” grzejnik będzie doceniony przez nas samych i naszych gości. Warto wiedzieć, że palenisko może być również elementem wędzarni ogrodowej.


Palenisko ogrodowe – dodatkowa dekoracja w ogrodzie

Funkcjonalność paleniska ogrodowego jest niezwykle ważna, ale sporo osób ceni je za ciekawy design, który stanowi prawdziwą dekorację ogrodową. Duży wybór rodzajów paleniska z pewności pozwoli nam wybrać taki produkt, który najlepiej wpasuje się w wykończenie zewnętrzne domu oraz ogrodu. Wspomniane wcześniej palenisko ze stali jest zazwyczaj w kolorze czarnym i cechuje się minimalistycznym wyglądem. Zdecydowanie doda nutkę elegancji do każdej przestrzeni. 

Dostępne są jednak inne rodzaje palenisk, np. takie wykonane z ozdobnego kamienia, które wpiszą się w styl klasyczny czy rustykalny. To prawdziwy rarytas, jednak trzeba liczyć się wyższą ceną produktu zrobionego z takiego materiału.


Palenisko ogrodowe – najlepsza alternatywa dla grilla

Palenisko ogrodowe to wręcz idealna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą czegoś więcej niż klasyczny grill. Możliwości kulinarne są identyczne (a może nawet nieco szersze), a dodatkowe funkcjonalności bardzo przydatne podczas wiosennych i letnich spotkań na świeżym powietrzu. Walory estetyczne paleniska ogrodowego potrafią przemienić zwykł ogród w magiczną przestrzeń, która będzie zachwycać za każdym razem.* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny