Czy warto postawić na lodówkę smart?

Zarówno w kuchni, jak i w innych częściach domu coraz częściej możemy spotkać się ze sprzętami smart. Jednym z nich jest inteligentna lodówka – co oferuje takie rozwiązanie i czy będzie to dobry wybór?Lodówka smart – co to oznacza?

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów kategorii smart home, główną cechą inteligentnej lodówki jest możliwość łączenia się z siecią. To z kolei pozwala na zastosowanie funkcji, które nie są dostępne w zwykłych akcesoriach gospodarstwa domowego – między innymi integrację z aplikacją na smartfona. Dzięki temu można bez problemu kontrolować podłączone urządzenia nawet wtedy, gdy nie są w zasięgu ręki. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zwiększenie możliwości lodówki czy innego sprzętu, a także sprawdzać stan poszczególnych produktów na odległość.

Zazwyczaj na drzwiach lodówki smart znajduje się dotykowy wyświetlacz, który pozwala „zajrzeć” do środka bez otwierania drzwi. Podstawową funkcją wciąż jest oczywiście przechowywanie jedzenia i napojów, jednak w przypadku inteligentnych lodówek można liczyć na znacznie więcej – zwłaszcza wtedy, gdy postawimy na kilka rozwiązań tego typu, które mogą być obsługiwane z poziomu smartfona.

Warto także zaznaczyć, że inteligentne technologie mogą być wbudowane w samo urządzenie. Mowa na przykład o funkcji imitowania naturalnego cyklu słońca, którą oferuje każda lodówka Beko z rozwiązaniem HarvestFresh. Dzięki temu owoce i warzywa pozostają świeże na dłużej, co pozwala skuteczniej utrzymać zdrową dietę.


Lodówka smart – dopasuj styl do swojego domu

Wybierając inteligentną lodówkę, można postawić na wiele propozycji różniących się nie tylko funkcjonalnością, lecz także wyglądem. Mimo że technologia smart home to bardzo nowoczesne rozwiązanie, na rynku dostępne są również sprzęty utrzymane w bardziej klasycznym stylu. Dzięki temu można bez problemu znaleźć urządzenie, które spełni wszystkie potrzeby zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i dopasowania do aranżacji kuchni.

Aby móc liczyć na jak najlepszy efekt wizualny, a jednocześnie pełną użyteczność lodówki, należy zwrócić uwagę na wielkość, pojemność, układ drzwi oraz pojemność chłodziarki. Wiele urządzeń tego typu łączy dwie główne funkcje – chłodzenie i zamrażanie. Ze względu na wygodę i możliwość zaoszczędzenia miejsca w kuchni lodówko-zamrażarka jest bardzo popularnym wyborem, choć można postawić także na oddzielną zamrażarkę.


Wyświetlacz na ekranie lodówki – wygoda i dodatkowe funkcje

Jedną z charakterystycznych cech lodówek typu smart jest obecność wyświetlacza na drzwiach. Modele
wyposażone w taką funkcję mogą służyć jako kuchenne centrum multimedialne – dzięki niej można na przykład korzystać z sieci czy oglądać filmy podczas gotowania. Ekran pozwala także sprawdzić zawartość lodówki bez otwierania drzwi, co pozwoli zaoszczędzić prąd, a przy tym lepiej zadbać o świeżość przechowywanych produktów. Z użyciem takiego rozwiązania można również wygodnie zapisywać notatki, które mogą być następnie przesłane na smartfona, takie jak lista zakupów spożywczych.


Lodówki sterowane głosem – teraz to możliwe!

Wiele sprzętów inteligentnych może także reagować na głos. Najczęściej będzie to wymagać połączenia lodówki z telefonem, który bezpośrednio odpowiada za działanie asystenta głosowego. Dzięki temu można w wygodny, bezdotykowy sposób zdobyć istotne informacje na temat zawartości lodówki czy też usprawnić wykonywanie listy zakupów. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne w kuchni, gdzie często mamy zajęte ręce podczas wykonywania różnych zadań.


Jakie korzyści daje połączenie inteligentnej lodówki ze smartfonem?

Zakup urządzeń typu smart to nie tylko ciekawe rozwiązanie pod względem technologii, lecz także realne ułatwienie wielu zadań w kuchni i nie tylko. Dzięki integracji inteligentnej lodówki ze smartfonem można uzyskać dostęp do zupełnie nowych funkcji i ustawień, które przełożą się na większy komfort użytkownika.

Jednym z najczęstszych zastosowań takiego rozwiązania jest sprawdzanie zawartości lodówki poza domem, co będzie pomocne na przykład w trakcie zakupów. Ponadto można skuteczniej zadbać o świeżość produktów i zarządzać ilością zużywanej energii nawet na odległość.

Co równie istotne, aplikacje tego typu pozwalają wcześnie wykryć potencjalne problemy z pracą lodówki. Urządzenia smart pozwalają na zdalną diagnozę, aby uzyskać informacje o błędach, a w razie potrzeby – również poprzez aplikację – wezwać specjalistów, którzy zajmą się naprawą.* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

  1. Nie myślałam o takiej lodówce. Te sprawdzanie stanu żywności jest super

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny