NAPÓJ WINOGRONOWY Z ALOESEM

Aloes to prawdziwa bomba witaminowa - zawiera ponad 200 substancji aktywnych takich jak : aminokwasy, enzymy, witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze. Wspomaga prawidłowe trawienie, wspiera odporność organizmu oraz poprawia wygląd skóry. Bardzo lubię aloes i różne wyroby z niego. Coraz bardziej popularny stał się napój aloesowy, ale tak naprawdę aloesu jest w nim niewiele - głównie składa się on z wody mineralnej, cukru oraz sztucznych barwników, oraz aromatów, m.in. aromatu winogronowego.
Postanowiłam zrobić własny napój aloesowy. W tym celu zaopatrzyłam się w sok z czystego aloesu bez dodatków i rozcieńczyłam go sokiem z winogron. Wyszedł napój, który nie tylko dobrze smakuje, ale też fajnie się prezentuje. Możne on również posłużyć jako baza do drinków alkoholowych i bezalkoholowych 🍸
  
Składniki:
  • 500 g czerwonych winogron
  • 300 ml czystego soku z aloesu  
  • suszony aloes do ozdoby kieliszka
  • cukier do ozdoby kieliszka
Wykonanie:

Winogrona myjemy i miksujemy za pomocą blendera. Następnie mus przecieramy przez sitko, aby pozbyć się skórek i pestek. Gotowy sok winogronowy mieszamy z czystym sokiem aloesowym. I napój gotowy! Przelewamy do kieliszków, które zdobimy cukrem i suszonym aloesem.

  

  


Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny