Gorące napoje w sam raz na świąteczny wieczór

Najważniejszym elementem świątecznego wieczoru jest oczywiście kolacja, jednakże co po niej? Gdy emocje nieco opadną, każdy z domowników otrzyma już swój wymarzony prezent, można w końcu trochę odpocząć. Świetnym pomysłem będzie wtedy pyszny, gorący napój!Zima? Czas się rozgrzać!

Sposobów na radzenie sobie z mroźną, zimową aurą jest wiele. Pierwszym jest oczywiście odpowiednia odzież i obuwie, dzięki którym nie zmarzniemy. Podczas zimy warto zatem zaopatrzyć w grubą kurtkę lub płaszcz, czapkę, rękawiczki oraz ocieplane buty.

Jeśli natomiast dużo czasu spędzamy w domu, warto zadbać, aby pomieszczenia były odpowiednio ogrzane. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) temperatura nie powinna spadać poniżej 18 °C.

W okresie zimowym bardzo ważna jest również dieta. W związku z tym, że organizm traci podczas niego więcej energii, należy pamiętać o diecie bogatej w witaminy i minerały. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku płynów, dlatego warto zadbać, aby regularnie je uzupełniać, najlepiej pijąc ciepłe napoje takie jak herbata czy gorąca czekolada.
Przepisy na rozgrzewające napoje świąteczne

A skoro o gorących płynach mowa, to mamy do zaprezentowania cztery wyjątkowe przepisy na napoje
świąteczne, które rozgrzeją nawet największego zmarzlucha! Oto one:
Życzymy Wesołych Świąt w atmosferze rodzinnego ciepła!* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny