MIKSTURA OLEI HEPA

Mikstura Olei HEPA to suplement diety firmy dr Gaja składający się z nierafinowanych olei tłoczonych na zimno takich jak: olej z nasion ostropestu (75,54%), olej z nasion lnu (9,94%), olej z czarnuszki (9,94%), a także ekstraktu z ostropestu (0,57%). Zawiera sylimarynę i fosfolipidy - to składniki, które wspomagają regenerację wątroby oraz pomagają w prawidłowym jej funkcjonowaniu. Ma także korzystny wpływ na cały nasz organizm.

  Kilka słów o wątrobie...

Wątroba to jeden z najważniejszych i największych narządów w naszym organizmie. Pełni bardzo wiele, ważnych funkcji, a przede wszystkim bierze udział w procesie trawienia białek, węglowodanów i tłuszczy. Wątroba odgrywa też rolę ważnego narządu oczyszczającego krew z toksyn i ze zbędnych związków metabolicznych, w tym z toksyn pokarmowych, hormonów, leków, itp. Niestety, ze względu na udział w metabolizmie toksyn, wątroba jest narażona na stłuszczenia, a także trwałe uszkodzenia, które prowadzą do marskości – stanu, w którym prawidłowe komórki wątroby zastępowane są komórkami tkanki łącznej. Do stłuszczenia wątroby może przyczyniać się alkohol, nadwaga, nieodpowiednia dieta, niektóre leki, a także zakażenia wirusowe.

Wątroba jako jeden z niewielu organów posiada właściwości regenerujące, dzięki obecności komórek macierzystych, które dzielą się i tworzą nowe komórki wątroby - hepatocyty.  Dlatego stłuszczenie wątroby jest procesem odwracalnym, choć powolnym - trzeba zlikwidować przyczynę, stosować zdrową dietę oraz wprowadzić do niej odpowiednie składniki roślinne. Zaniedbanie tego może prowadzić do marskości wątroby, a wątroba w stanie marskości traci zdolność regeneracji, a także przestaje spełniać wiele ze swych ważnych funkcji.

Składniki zawarte w Miksturze Olei HEPA:
 • olej z nasion ostropestu - bogaty w naturalne fosfolipidy
Komórki naszego organizmu, w tym także wątrobowe, otoczone są błonami komórkowymi. Są to elastyczne struktury, które pełnią wiele funkcji. Tworzą barierę oddzielającą komórki od zewnętrznego środowiska oraz chronią je przed wnikaniem do ich wnętrza substancji niepożądanych. W wątrobie głównym składnikiem błon komórek wątrobowych - hepatocytów - są fosfolipidy. Pełnią one zatem ważną rolę w funkcjonowaniu całej wątroby.

Preparaty na bazie nasion ostropestu można podawać w zaburzeniach trawienia, a także w profilaktyce i terapii chorób wątroby ( stłuszczenie, marskość, przewlekłe stany zapalne).

 • ekstrakt z ostropestu - standaryzowany na sylimarynę. Ekstrakcja umożliwia wydobycie z roślin najcenniejszych składników, a standaryzacja gwarantuje ich obecność.

Ekstrakt z ostropestu pozytywnie wpływa na nasz organizm:
- wspomaga regenerację komórek wątroby oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych
- chroni wątrobę przed uszkodzeniem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki
- wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn
- wspomaga trawienie i produkcję żółciOstropest plamisty to jedna z najpopularniejszych roślin, która wpływa korzystnie na funkcjonowanie wątroby oraz dróg żółciowych. Zawiera on flawonoidy: flawonolignany- kompleks nazywany sylimaryną, którego głównym składnikiem jest m.in. sylibina, której przypisuje się działanie ochronne i regenerujące na komórki miąższu wątroby. Mechanizm działania polega na uszczelnieniu błon hepatocytów, co utrudnia przenikanie toksyn do ich wnętrza i pobudzeniu regeneracji komórek wątroby poprzez aktywowanie rybosomowej syntetazy białkowej tRNA, co wzmaga wytwarzanie białek w organizmie. Sylimaryna wchodzi w skład preparatów stosowanych w profilaktyce i leczeniu uszkodzeń wątroby, spowodowanych czynnikami toksycznymi, np. niektórymi lekami, alkoholem czy toksynami muchomora sromotnikowego.


W miksturze olei HEPA  sylibinina stanowi od 40% do 65% sylimaryny.

 • olej z czarnuszki - znany ze swoich wyjątkowych właściwości, m.in posiada ochronne działanie na wątrobę i drogi żółciowe – działanie ochraniające wątrobę polega na wspomaganiu usuwania przez nią toksyn i przyspieszanie metabolizmu tłuszczów. Pobudza również wydzielanie żółci.
 • olej lniany - cenne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. Ich działanie polega na obniżaniu poziomu złego cholesterolu (LDL) we krwi, jednocześnie zwiększając poziom dobrego cholesterolu (HDL).

Kilka faktów o Miksturze Olei Hepa Dr Gaja:


1. Zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone: alfa-linolenowy (omega-3), linolowy (omega-6) i oleinowy (omega-9), które są zalecane w diecie poprawiającej stan wątroby.

2. Świeża, tłoczona na zimno Mikstura Olei Hepa Dr Gaja ma intensywny smak i aromat, typowy dla nasion, z których została wytłoczona. Tłoczenie na zimno jest najstarszą naturalną metodą pozyskiwania oleju. Po wytłoczeniu zamkniętą instalacją, olej spływa do chłodni i naturalnie sedymentuje w szczelnych pojemnikach. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze.

3. Oleje zawarte w miksturze są nierafinowane, czyli nieoczyszczone i nie pozbawione smaku oraz zapachu. Dzięki temu zachowują naturalne wartości odżywcze surowców.
Zastosowanie:

Miksturę olei należy spożywać wyłącznie na zimno, nie używać do smażenia. Można dodawać ją do twarogu, zimnych potraw, sałatek i surówek, polewać nią ugotowane ziemniaki lub kaszę.
Zalecane spożycie: 15 ml (1 łyżka) trzy razy dziennie podczas posiłku.


Podsumowując:

Mikstura Olei HEPA dr Gaja to produkt naturalny, składający się z olei nierafinowanych, tłoczonych na zimno, dzięki temu ich cenne dla zdrowia właściwości zostały w pełni zachowane. Jest to bogate źródło kwasów tłuszczowych: alfa-linolenowego (omega-3), linolowego (omega-6), oleinowego (omega-9), a także fosfolipidów oraz sylimaryny. 
Regularne stosowanie korzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby, jej regenerację oraz ochronę przed szkodliwym działaniem toksyn pokarmowych, alkoholu czy leków. Ponadto preparat pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi i oczyścić organizm z toksyn. 
To kompleksowe wsparcie dla całego organizmu.

* Wpis powstał we współpracy z propharma24.plKomentarze

 1. przydałoby mi się to po ostatnim weekendzie hahah :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto się za nim rozejrzeć, same pozytywy

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie widziałam, ale wydaje się warty uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dopiero teraz miałam okazję poznać ten produkt :) jest świetny do sałatek :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny