Jak zadbać o pielęgnację podczas częstego gotowania?

Z pewnością niejednokrotnie podczas gotowania zauważyłaś, że twoje ręce i usta są strasznie suche i wymagają dodatkowej pielęgnacji. To zupełnie normalne. Częste mycie rąk, narażenie na działanie wysokich temperatur może podrażniać delikatny naskórek, wywołując efekt nieprzyjemnego ściągnięcia. Sprawdź, co możesz zrobić, aby temu zaradzić i czerpać jak największą przyjemność podczas przygotowywania posiłków.
  • Na co narażone są usta podczas gotowania?
  • Jak dbać o ręce w kuchni?
  • Jakie kremy stosować?Na co narażone są usta podczas gotowania?

Wbrew pozorom podczas procesu gotowania podobnie jak dłonie, na działanie szkodliwych czynników narażone są również usta. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. 
Pierwszym jest oczywiście ciągłe narażenie na parę wodną i wysokie temperatury, które mogą powodować nadmierne przesuszenie. To jednak nie wszystko. Zdecydowanie w kuchni towarzyszy ci również ciągłe smakowanie przyrządzanym dań, po którym wycierasz usta papierowym ręcznikiem. Ciągłe wykorzystywanie środków czyszczących narusza delikatną skórę ust, pozostawiając je suche i popękane. Możesz temu zaradzić, stosując odpowiednie preparaty.

Skóra ust ze względu na swoją delikatność oraz fakt, iż jest ona kilkukrotnie cieńsza w porównaniu ze skórą twarzy, w celu utrzymania zdrowego wyglądu wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, bardzo istotne jest jej właściwe natłuszczanie i nawilżanie, które należy wykonywać parę razy dziennie. Rzeczą bardzo ułatwiającą realizację tego zadania jest pomadka ochronna do ust, a korzystanie z niej nie przysparza żadnych trudności.


Sposób użycia pomadki do ust

Jeżeli chcemy, żeby pomadka ochronna spełniała swoją funkcję skutecznie, należy pamiętać o regularnym używaniu jej. Ze względu na to, że warstwa ochronna ulega degradacji zarówno po piciu i jedzeniu, jak i po oblizywaniu warg w trakcie mówienia, powinno się ją nakładać nie tylko przed zaśnięciem i po przebudzeniu, ale również po posiłkach.


Dlaczego warto stosować pomadkę do ochrony ust?

Regularne stosowanie pomadki do ust sprawi, że będą one ozdobą naszej twarzy dzięki odpowiedniej ich ochronie oraz nawilżeniu. Za pomocą olejków natłuszczających oraz roślinnych, a także witamin występujących w ich składach tworzona jest właściwa bariera chroniąca przed czynnikami zewnętrznymi. Brak gruczołów potowych i łojowych na wargach w połączeniu z mroźną lub upalną pogodą często prowadzi do nadmiernego ich przesuszenia, czemu lepiej jest zapobiegać.

Szukasz najlepszego rozwiązania do twoich popękanych i spierzchniętych ust? Sprawdź propozycję dostępną na: https://www.superpharm.pl/tisane-balsam-do-ust-23472.htmlTisane balsam do ust, to delikatna, naturalna formula i brak szkodliwych parabenów, czyli pochodnych ropy naftowej nie tylko ukoi skórę, ale również odpowiednio zadba o jej kondycje i kolor.
Jak dbać o ręce w kuchni?

Skóra naszych rąk jest narażona na wiele czynników drażniących, a dodatkowo zły wpływ na nią ma zarówno gorąca, jak i zimna woda. Dlatego chcąc zachować młody i zdrowy wygląd dłoni, powinniśmy używać kremu do pielęgnacji rąk i nakładać go po każdorazowym ich umyciu, dzięki czemu zapobiegniemy ich nadmiernemu wysuszaniu. Regularne stosowanie balsamów do dłoni umożliwia cieszenie się przyjemną w dotyku skórą, co skutkuje poprawą własnego samopoczucia.


Pielęgnacja dłoni a gotowanie

Musisz pamiętać, że praca w kuchni wymaga od ciebie nie tylko mycia rąk, ale również naczyń przy pomocy silnych detergentów. Te mogą skutecznie przesuszać dłonie, wywołując widoczne i bolesne podrażnienia. W celu złagodzenia objawów warto zastosować krem, który usuwa zanieczyszczenia ze skóry oraz zapewnia jej łagodną pielęgnację poprzez właściwe natłuszczenie i nawilżenie.


Kiedy sięgnąć po krem do rąk w kuchni?

Krem do rąk powinien towarzyszyć ci każdego dnia i być stosowany kilka razy. Najlepiej ustaw go tuż przy zlewie, by pamiętać o właściwym natłuszczeniu po zakończonym zmywaniu. Dzięki temu unikniemy wystąpienia poważniejszych dolegliwości, ale również nie będzie nam doskwierał dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu związany z tymi problemami.


Jakie kremy stosować?

W przypadku kremu doskonałą pozycją może okazać się mediderm krem do rąk. Jest to ultra lekki i mocno nawilżający produkt, który doskonale otuli delikatną skórę dłoni. Ze względu na mocne nawilżanie i właściwości natłuszczające doskonale sprawdzi się, jako produkt stosowany tuż po pracach wykonanych w kuchni. Odpowiednio odżywi skórę i sprawi, że będzie ona miękka i przyjemna w dotyku.

Należy pamiętać, że częste mycie rąk, które jest nieodzowną częścią gotowania może skutecznie wysuszać skórę dłoni, pozostawiać nieestetyczne zaczerwieniania oraz nieprzyjemny efekt ściągnięcia. To właśnie dlatego takie produkty, jak krem do rąk, czy chociażby balsam do ust powinny znaleźć się na kuchennej półce każdej gospodyni domowej, bez względu na wiek.* Wpis sponsorowany/Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Printfriendly

Copyright © Kuchnia MagdaLeny